Denmark & Friends 2019
Kastrup
Denmark
 
3x3x3 Cube
First Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Final
7x7x7 Cube
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Combined First
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aaron Joshua Doerner
Adam Greenwood
Aleksi Tuononen
Alex Kekkonen
Alex Stern
Alexander Karlov
Alfred Saidlo
Amanda Gutic Kekonius
Amos Nordman
Anders Berggren
Andrea Javier
Andreas Pung
Andrei Solntsev
Andy Nicholls
Anna Buhl Bechmann
Antonie Paterakis
Arttu Puttonen
Asger Knude Jacobsen
Ben Baron
Bertie Longden
Birk Bredland
Callum Goodyear
Carl Emil Exner
Celine Tran
Chris Mills
Daniel Anker Hermansen
Daniel Vædele Egdal
Daniel Wallin
Daniel Yakhkind
Darja Makurina
Eemil Lahti
Elvin Thorsen
Emilia Friberg
Eoin Dowling
Erik Bryland
Ethan Pride
Fabian Auroux
Finn Ickler
Francis Daniels Veğeris
Frederik Løchte
Fredrik Trondhjem
Gert Kevin Aamisepp
Hari Anirudh
Helmer Ewert
Henrik Buus Aagaard
Jacob Penther Henriksen
Jakob Andreas Clay Holm
Jakob Gunnarsson
James Molloy
Jan Erik Soosaar
Jānis Zirnis
Jēkabs Janovs
Jessica Moens
Joey Gouly
Johan í Nesinum Hytten
Joonas Silvennoinen
Joy Liou Liu (刘丽欧)
Juho Arjanne
Jules Desjardin
Juliette Sébastien
Júlíus Cramer Andersen
Juuso Suutari
Kaisa Exner
Karina Grandjean Beck
Karla Struer Lund
Kaur Tuule
Knut Skaug Haraldsen
Kristoffer Vasehus
Lars Vennike Nielsson
Laura Holzhauer
Laurids Abelsen Holm
Leon Schmidtchen
Liam Uno Timour-Silveira
Linus Laurén
Lucas Debes
Mads Philipsen
Magne Njå
Magnus Farré Emmervadt Jensen
Magnus Patrick Kanstrup
Magnus Søndergaard Byrne
Malte Oliver Bøgh Kjøller
Marcus Moberg
Marius Raaby Brønden
Martin Vædele Egdal
Mathias Søndergaard Byrne
Mats Valk
Matthew Prestwich
Mikela Elleby Jørgensen
Mikkel Waaben Hertz
Mikus Lembergs
Moritz Karl
Niclas Mach
Nicolaj Rijks Skallerup
Niko Ronkainen
Ole Nikolai Gjerset
Oscar Roth Andersen
Peder Steen Henriksen
Pessi Ansaranta
Philipp Danileiko
Philipp Weyer
Rasmus Jakobsen
Rasmus Stub Detlefsen
Remo Pihel
Roberta Pereira
Robin Hagner
Ryan Wu
Sam Spendla
Samuli Laine
Santeri Laine
Sebastian Alanen
Sebastian Weyer
Steffen Nielsen
Theodora Rijks
Thomas Sonnenberg Jarner
Thor Muto Asmund
Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst
Timo Norrkniivilä
Ulrik Bredland
Victor Alexander Stolarczyk
Victor Glyrskov
Viktor Zenk
Viljami Mettovaara
Villiam Pallisgård
Wilhelm Kilders
Yuval Porat
Zoé de Moffarts
 

Helmer Ewert   ·   Sweden   ·   see his WCA's official results

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
3312.459.8612.559.848.5510.728.55
3211.2811.7612.1211.539.7811.529.78

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
172.033.783.234.842.943.322.03
122.732.752.612.412.292.582.29

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
3339.7643.8143.1254.9443.8643.6039.76
2141.8538.9035.9239.1340.0339.3535.92

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
351:16.201:27.781:29.221:17.001:29.491:24.671:16.20

#event / roundt1t2t3meanbest
202:39.132:37.302:50.742:42.392:37.30

#event / roundt1t2t3meanbest
255:03.714:11.554:32.834:36.034:11.55

#event / roundt1t2t3bestmean
161:29.17DNFDNF1:29.17 
18DNFDNF1:49.061:49.06 

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
2016.9718.0816.9317.0216.3616.9716.36
2819.09DNF16.6017.6621.3319.3616.60

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
959.841:06.6954.7652.8459.4758.0252.84

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
211:19.701:12.551:24.591:04.391:09.061:13.771:04.39

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
133.265.164.16DNF4.604.643.26
106.043.832.546.433.104.322.54

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
1911.2611.8815.7611.8112.2811.9911.26
1914.8511.9910.5211.9612.1812.0410.52

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
47.9318.6311.7111.208.5510.497.93
39.328.968.0014.2912.5610.288.00

#event / roundt1t2t3best
619:14.00DNF18:59.0018:59.00

#event / roundt1t2t3best
7DNFDNFDNSDNF

#event / roundt1best
21DNFDNF